stránky o mužích a pro muže - cesta současného muže, mužské společenství, setkávání, semináře

Zorba Budha

31. března 2010 v 14:56 |  ČLÁNKY
... Většina mužů nežije svůj život. Místo toho žijí ve velké přetvářce, kterou zachovávají kvůli své obraně. Velmi brzy po dosažení dospělosti si zvolí jednu z několika masek - dříč, borec, dobrák, drsňák, citlivý muž. po mnoho let pak předstírají, že jsou to oni a že je vše v pořádku. Pod maskou se však skrývá osamělost ...

Zorba Buddha je odpovědí. Je syntézou hmoty a ducha. Je vyjádřením toho, že neexistuje žádný konflikt mezi hmotou a vědomím, že můžete být oběma. Můžete mít vše, co svět dokáže poskytnout, co mohou věda a technologie vytvořit, a můžeme mít vše, co Buddha, Kabír a Nának nalezli ve svém vnitřním bytí - květy extáze, vůni zbožnosti a křídla nejvyšší svobody.
Zorba Buddha je nový člověk, je to rebel.
Jeho vzpoura spočívá ve zničení protikladnosti spiritualismu a materialismu, je prohlášením, že tělo

a duše jsou spolu, že existence je plná duchovnosti, že existence je obojím a nebo možná pouze jednou energií, vyjadřující se dvěma způsoby - jako hmota a vědomí.
Buďte Zorbou, ale nezastavte se zde. Pokračujte dál, abyste se stali Buddhou. Zorba je slepý, nevidí, ale může tančit, zpívat, radovat se. Buddha pouze vidí. Je pouze očima, jen jasností a vnímáním, ale nemůže tančit, zpívat, ani se radovat. Setkání Zorby a Buddhy může zachránit celé lidstvo. Buddha může přispět vědomím, jasností a očima, aby bylo vidět neviditelné. Zorba může poskytnout celou svou podstatu Buddhově vizi a umožnit ji , aby se stala tancem, radostí a extatickým způsobem života. Dávám Buddhovi energii, aby tančil, a dávám Zorbovi oči, aby viděl až ke vzdálenému osudu bytí a evoluce.
Můj rebel není nikdo jiný než Zorba Buddha.

z knihy: O mužích - Osho
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama